Niepubliczne Przedszkole na Księżym Młynie znajduje się w Centrum Łodzi,  przy skrzyżowania ulic Tymienieckiego i Kilińskiego (w budynku zasłoniętym pierzeją ul. Kilińskiego), nieopodal parku Źródliska i w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Kilińskiego.

Placówka mieści się w budynku wolnostojącym, który jest w idealnym stanie technicznym, odrestaurowany z zachowaniem historycznych elementów. Wnętrze zaprojektowane przez architekta pod kątem przedszkola w sposób zaspokajający różnorodne potrzeby dzieci. W związku z tym, zastosowano wszelkie rozwiązania i udogodnienia charakterystyczne dla tego typu obiektów.

Posiadamy 7 nowocześnie urządzonych i wyposażonych sal dydaktycznych, salę rekreacyjną, toalety z ergonomicznymi urządzeniami sanitarnymi dostosowane do wieku i wzrostu dzieci oraz kuchnię.

Wszystkie sale przedszkolne posiadają zestawy pomocy dydaktycznych, gier, planszy, zabawek, klocków i innych. W salach zorganizowane są kąciki tematyczne. Wszystkie materiały użyte do wykończenia sal przedszkolnych posiadają certyfikaty i są przystosowane do użytkowania przez dzieci w określonych przedziałach wiekowych.

Na terenie przedszkola wśród drzew  znajduje się dobrze  wyposażony  plac zabaw.

Teren przedszkola jest ogrodzony i monitorowany przez ochronę. Drzwi i furtki przedszkola są zamknięte.